sokak kopekleri uyuz olmuş

Köpeklerin Hastalıkları Tedavi Yöntemleri

Moderatör: seko1905

sevim

sokak kopekleri uyuz olmuş

Mesaj gönderen sevim » Cmt Mar 09, 2019 7:59 am

Formunuza yeni Üye oldum mahallemdeki yavru köpekler uyuz olmuşlar nasıl bir tedavi uygulamalıyım ya da ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Evcildostu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: sokak kopekleri uyuz olmuş

Mesaj gönderen Evcildostu » Cmt Mar 09, 2019 8:42 am

Uyuz hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. Yanındaki yakınındaki tüm evcil canlılara geçebilir
1- evcil canlımızın tüylerinin kesilmesi gerekir.
2- İlaclı bir şampuan ile yıkamaz evcil dostumuzu rahatlatabilir
3- Veterinere göturup uygun antıboyotık tedavisi yada iğne tedavisine başlanmalıdır. Uyuz hastalıgı tedavisi aşamalı olarak yapılmaktadır.
4- Uyuzu gec farkettiyseniz hatsalık ilerlediyse evcil dostunuz veterınerde kalmalı tedavisine orada devam edilmelidir.
Sağdan soldan duydunuz ilacları alıp evcil dostunuza uygulama yapmayınız. Veteriner hekim tarafından verilen ilacları kullanınız.

Kerimcan

Re: sokak kopekleri uyuz olmuş

Mesaj gönderen Kerimcan » Cmt Mar 09, 2019 11:06 am

Ben de geçen gün bir uyuz köpeğe rastladım veterinere kime götürdüm kendisi bir iğne yaptı ve birkaç tane üzerine damlatma için ilaç verdi Bir de Toz bir ilaç verdi köpeği 2-3 gün uygun adım son uygulayacağım zaman köpeği bulamadım bir daha ortadan kaybolmuştu Eğer görürsen bir kere daha veterinere götürüp son kontrollerini yaptıracağım inşallah en yakın veterinerden destek almanızı öneririm

`); }); })(jQuery, window, document, phpbb);