Mutasyon saka hakkında

Kanaryalar Hakkında Bilgiler

Moderatör: seko1905

Kerimcan

Mutasyon saka hakkında

Mesaj gönderen Kerimcan » Prş Mar 07, 2019 2:14 pm

Bu Saka konusunda Benim fazla bilgi ve bilgi birikimim yok arkadaşlar yalnız internette gördüğüm kadarıyla bu sakapiçi dedikleri kuş ya da beyaz Saka dedikleri kuş mutasyona giriyormuş Ben de bu mutasyonun nasıl oluştuğunu merak ediyorum Saka ile kanarya eş mi yapıyorlar yoksa Sakayı saka ilemi eş yapılıp da mı mutasyon elde ediliyor Bunun hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa burada paylaşırlarsa sevinirim gerçekten. Herkes bilgi sahibi olur sakın mutasyon nasıl olduğunu öğrenmiş oluruz

cibili1903

Re: Mutasyon saka hakkında

Mesaj gönderen cibili1903 » Prş Mar 07, 2019 4:04 pm

İyi forumlar! Saka kuşu bilindiği üzere fringillidae coelebs familyasına bağlı bir ötücü kuş. Kanarya da bu ailenin bir alt türüdür. Saka kanarya ile eşlenince familyanın dışına çıkmayan Avrupada kuşçulukta sık kullanılan hybird diye tabir edilen Saka melezi ortaya çıkar. Saka piçi yanlış bir tabirdir kuşun ferdleri bellidir baba saka anne kanaryadır. Beyaz rengin hakim olduğu mutasyon kuşlar ise bölünmüş parça renklerin beyaz tırnak, açık ense geçim, silik kanat vasıflarından çıkma pastel rengin alt mutasyonlarıdır. Doğal bir kostüm ile beyaz tırnak veya beyaz pastele yakın rengin direk eşleşmesi bu mutasyonu ortaya çıkarmaz bir kaç nesil ayrı ayrı eşleşmesi icap eder. Beyaz saka familyadan kopmaz yine klasik kostümlü saka ile aynı özellikleri taşır kanarya ile bir bağlantısı yoktur. Kanarya ile eşleştirilen tüm kuşlar melezdir. Mutasyon bir melez değil renk sınıfıdır. Sağlıklı kuşlar!

Kullanıcı avatarı
Evcildostu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Evcildostu » Prş Mar 07, 2019 4:19 pm

cibili1903 yazdı:
Prş Mar 07, 2019 4:04 pm
İyi forumlar! Saka kuşu bilindiği üzere fringillidae coelebs familyasına bağlı bir ötücü kuş. Kanarya da bu ailenin bir alt türüdür. Saka kanarya ile eşlenince familyanın dışına çıkmayan Avrupada kuşçulukta sık kullanılan hybird diye tabir edilen Saka melezi ortaya çıkar. Saka piçi yanlış bir tabirdir kuşun ferdleri bellidir baba saka anne kanaryadır. Beyaz rengin hakim olduğu mutasyon kuşlar ise bölünmüş parça renklerin beyaz tırnak, açık ense geçim, silik kanat vasıflarından çıkma pastel rengin alt mutasyonlarıdır. Doğal bir kostüm ile beyaz tırnak veya beyaz pastele yakın rengin direk eşleşmesi bu mutasyonu ortaya çıkarmaz bir kaç nesil ayrı ayrı eşleşmesi icap eder. Beyaz saka familyadan kopmaz yine klasik kostümlü saka ile aynı özellikleri taşır kanarya ile bir bağlantısı yoktur. Kanarya ile eşleştirilen tüm kuşlar melezdir. Mutasyon bir melez değil renk sınıfıdır. Sağlıklı kuşlar!
İşin uzmanı metin arkadaşımız gerekli acıklamayı en ıyı sekılde yapmış kendisine tesekkur ederiz . Saka florya iskete fich türleri hakkında tüm sorularınızı en iyi şekilde cevaplıyabılır.

seko1905

Mesaj gönderen seko1905 » Cmt Mar 09, 2019 7:32 am

Bilgiler için tesekkurler

seko1905

Mesaj gönderen seko1905 » Cmt Mar 09, 2019 7:36 am

Bilgiler için tesekkurler formdan çok şey öğreniyoruz

Kerimcan

Mesaj gönderen Kerimcan » Cmt Mar 09, 2019 11:05 am

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim Burada gerçekten paylaştığımız konulara çok güzel cevaplar alıyoruz ve yeterince bilgi sahibi oluyoruz herkese teşekkür ederim

Hasan

Mesaj gönderen Hasan » Pzr Mar 10, 2019 10:42 am

İstanbulda olan son fuarda satıyorlardı mutasyon saka 1.500 tl istedı bir erkek sakaya. Gercekten guzel sakaydo

Kullanıcı avatarı
Evcildostu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Evcildostu » Sal Eyl 03, 2019 9:49 am

şu an sosyal medyayı araştırıyorum sakada fazla piyasada olmadığından fiyatlar gercekten cok ucuk .

`); }); })(jQuery, window, document, phpbb);