Amerikan Bulldog

Köpeklerin Türleri Hakkında Bilgilendirmesi

Moderatör: seko1905

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Evcildostu
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 256
Kayıt: Cmt Mar 02, 2019 10:57 am
Konum: İstanbul
İletişim:

Amerikan Bulldog

Mesaj gönderen Evcildostu » Prş Tem 25, 2019 8:27 am

Bu köpeğin kökeni İngiltere'dedir ataları buradan gelmişlerdir.English Bulldog ırkının genleri ile oynamayla biraz daha iri vr sert bir köpek üretilmiştir,fakat ortaya çıkan köpek atalarından daha hızlı çeviktir.

Amerikan Bulldoglar çevik ve hareketlidirler.Bazılarının 2 metreye yükseği sıçrayabildikleri bilinmektedir.Kafa yapıları oldukça büyük olan bu köpeklerin kas yapıları da oldukça gelişmiştir.Erkekler gözle görülür şekilde dişilerden güçlü ve kaslıdır.Yeteri kadar egzersiz yaparlarsa apartman hayatına adapte olabilirler.Tüylerinin bakımı oldukça kolaydır,kısa ve sert tüylüdürler tel fırça veya tarakla fırçalanabilirler,çok sık yıkamaya gerek yoktur.İnsanlara karşı sakin ve sıkılgan yapıdadırlar,diğer köpeklerle iyi anlaşırlar.Saldırganlık açısından American Stafford Terrier ve American Pitt Bull Terriere asla benzemezler.Bu köpekler düşmanca düşünceli değillerdir,cesur ve çalışkandırlar.Her zaman dikkatli,kendilerinden eminirler.Çocukları çok severler.
İtaatkardırlar,özellikli eğitim esnasıda komutları çok iyi dinlerler,erken yaşta eğitim alabilirler.Diğer köpeklere ve yabancılara karşı sinirli olabilir. Ailesiyle birlikte olduğunda her zaman mutludur.
DİĞER ADLARI
American Bulldog, Old Country Bulldog, Amerikan Buldog

RENKLERİ
Kahve, Bej, Beyaz tonları, Benekli, Lekeli.

ÇIKIŞ YERİ
Amerika

ÇIKIŞ TARİHİ
Tam olarak bilinmiyor

FAMİLYA
Mastiff, bulldog

ORJİNAL İŞLEVİ
Bekçi, av, koruma

GÜNÜMÜZDEKİ İŞLEVİ
Avcılık, koruma, trekking, arkadaş

ORTALAMA ÖMRÜ
14-16 yıl

KİLO (ERKEK/DİŞİ)
32-54/27-45 kg

BOY (ERKEK/DİŞİ)
55-70/52-65 cm
Resim

Cevapla
cron
`); }); })(jQuery, window, document, phpbb);