Tekme atma, elini uzat KAMPANYASI

Kedi Bakımı Temizliği

Moderatör: seko1905

Kullanıcı avatarı
Evcildostu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Tekme atma, elini uzat KAMPANYASI

Mesaj gönderen Evcildostu » Sal Nis 02, 2019 2:22 pm

Barınaklar bu konuda hiçbir zaman yeterli olmayacak ve bakıcılar asla ihtiyaçları olan sevgiyi veremeyecekler. Maalesef insanoğlu hayvanlara tam gerektiği ilgi, doğru eğitim veremediği için kendi içlerindeki nefret yüzünden baktıkları canların başkalarına zarar vermesinden keyif duyan bir yapı içersinde olduklarından herşey yarım kalıyor. Benim fikrim her bir birey bir canı evlat edinse (bahçe ve ev durumuna göre seçebilir) hiç sorun kalmayacak ve sevgi ile oksijen miktari bile artacak diye düşünüyorum. Doğanın ve tüm canlıların sevgiyle kucaklandığı yerde asla nefret olmaz, stres olmaz, hastalıklar olmaz. İnsanların aç olduklarında neler yapabileceklerini düşünce bu sessiz kulların nasıl bu sorunlarını halledebileceklerini kimse hesaplamıyor. Komşusundan ne su ne ekmek isteme şansı yok. Her birey onları doyurmayı sularını vermeyi düşünebilse onlar kimseye saldırmaz, bırakınız vermeyi olanıda döküp işkence, ediyorlar hatta keyif için öldürüyorlar. Bir bakalım duruma, insanı öldürüp gülerek poz veren bir hayvan gören varmıdır acaba. Hiç bir hayvan keyfi için öldürmez sadece yaşamak(korunmak) ve açlık için avlanır. Şimdiki çöpler tabiiki bizler için iyi fakat onlar içinde iyimi. Eskiden ne komşular nede sokaktaki canlar açken uyunurdu. Oysa şimdi sadece sosyal medyadan utanmadan yemekler paylaşılıyor kimse açları doyurken fotoğrafı yok. Şikayet etmek kolayda düşünmeyiz ki, bu Dünya sadece bizim için yaratılmadı. Hepimize yer ve yemek var, yeterki ellerimizle patileri, dalları, yaprakları tutmayı bilelim.
Devlet ve millet doğru adaletli kararlar vermediği sürece bu yanlışlıklar, katliamlar hep devam edecek hem sokaktaki dostlarımız, hem insanlar hem de doğa için.
Bir kap su Bir kap Mama koymayı unutmayalım evcil dostlarımıza
Resim

seko1905

Re: Tekme atma, elini uzat KAMPANYASI

Mesaj gönderen seko1905 » Sal Nis 02, 2019 7:06 pm

Makale için teşekkürler bir kap mama bir kap su kampanya sına yıllardır katılıyorum ve uyguluyorum herkezede rica ediyorum duyar lı olmaya davet ediyorum

`); }); })(jQuery, window, document, phpbb);